Форма входу

Пошук

Головна

Реєстрація

Вхід
Вітаю Вас Гість | RSS


Здоровий спосіб життя


Понеділок, 2025-Січ-27, 19:09:50
Головна » Статті » Біологічні небезпеки

Наркоманія

Наркоманія - це пристрасть, хворобливий потяг до нарко­тиків, що виникає внаслідок зловживання опіумом, морфіном, героїном, кокаїном та іншими наркотичними речовинами.

         Шкідливі чинники наркоманії - наркотичні засоби (наркотики).

         Дія наркотиків на організм

         Наркотичні речовини викликають загальне гальмування в корі великих півкуль головного мозку, внаслідок чого підкіркові центри звільнюються від постійного контролю гальмування з боку півкуль під час бадьорого стану і переходить у хронічно збуджений стан. Звідси, наприклад, при алкогольному наркозі виникає або безпідставна і незвична плаксивість і веселість, або надмірна чутливість і сльози, або розгніваність.

         З давніх-давен люди використовували рослинні наркотики, такі як голівки маку, індійську коноплю, алкоголь як психоактивні речовини. Відомості від 2737 р. до н.е. свідчать, що гашиш використовували як ліки від кашлю, проносу, а також як знеболювальний засіб при хірургічних операціях.

         У Центральній Америці росте вічнозелений кущ під назвою кока, з якого виготовляють кокаїн. Після жування листків коки людина втрачає відчуття спраги і голоду і може, наприклад, подолати відстань у десятки кілометрів. Потім настає втома, байдужість, розумова тупість.

          Крім рослинного, наркотики можуть бути і синтетичного походження. Медицина широко використовує такі наркотики: опій, морфін, героїн, барбітурати, кокаїн, галюциногени, марихуану, ЛСД-25 тощо. В останні роки розроблено понад 1000 психофармакологічних препаратів з сильною наркотичною дією як органічного, так і неорганічного походження, у тому числі продукти побутової хімії.

                              Наркоманія:

 

у медичному розумінні - захворювання, що виникає

внаслідок зловживання наркотиками;

у соціальному розумінні - це синдром змішаної реакції

психічної і  фізичної залежності,  деградація  особистості,

інвалідність, смерть у молодому віці, руйнування побуту, праці,

добробуту суспільства;

за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я

(ВООЗ) - «стан епізодичного або хронічного отруєння,

викликаний багаторазовим введенням наркотиків».

        За психофармакологічною дією наркотики поділяють на три групи:

опіати, барбітурати - пригнічують діяльність ЦНС;

амфетаміни, кокаїн, гашиш - збуджують діяльність ЦНС;

марихуана, мускатний горіх, ЛСД, мескалін, псилоцибін

- викликають галюцинації.

        Згодом більше ніж у 50% хворих наркоманія спричиняє зниження пам'яті та інтелекту, у 71% змінює морально-етичні якості, настає деградація. Наслідком наркоманії є зниження безумовних реакцій (харчової, статевої, самозбереження), захворювання шлунково-кишкового тракту, органів крово­постачання, порушення обміну речовин, нервово-психічні розлади (злісно-тужливий настрій, дратівливість, підозрілість, звуження кола інтересів), настає передчасне старіння.

        Наркоманія вважається хронічним нервово-психічним захворюванням. Наслідки вживання наркотиків. Наслідки вживання наркотиків характеризуються неприємними почуттями: людину нудить, тремтять кінцівки, збільшується частота серцебиття, з'являється страх тощо. Це самозахист організму від дії отрути. Людина має вибір: неприємність чи насолода, здоров'я чи смерть. Сильна людина цілеспрямовано зробить правильний вибір. Прийміть своєчасне рішення.

        Бажання спробувати на собі дію наркотиків здебільшого пов'язане з відсутністю відповідних знань, нерозумінням небезпеки, яку містять у собі наркотики. Вперше вживають наркотики через цікавість (50-80%) чи як снодійне. Слід запобігти вживанню наркотиків в усіх випадках!

        Лікується наркоманія дуже важко. Не кожному вдається вирватися з полону цієї хвороби, яка призводить до смерті.

       Діагноз наркоманія ставлять у разі, коли захворювання виникло від наркотичних засобів, що внесені до офіційного списку наркотичних речовин. Якщо захворювання пов'язане з вживанням речовин, не віднесених до цього списку, ставлять діагноз токсикоманія.

        Правовий захист. Відповідно до статті 307 Кримінального кодексу України (ККУ), незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів і психотропних речовин або їх аналогів - караються позбав­ленням волі на строк від трьох до восьми років.

          У випадках, що ускладнюють злочин, позбавлення волі може досягати дванадцяти років з конфіскацією майна.

        В Україні нещодавно почали застосовувати найновіший метод лікування наркоманії, так званий укльтрарапід, або метод надшвидкої детоксикації, який використовує «АВС клініка». Суть його проста: людина, яка страждає на наркотичну залежність, занурюється у глибокий наркоз на 12— 14 годин.

         Під наркозом медикаментозним способом ініціюється ламання. Прокинувшись, пацієнт раптом опиняється в іншому житті, де немає ні ламання, ні згадок про нього. Він ніби перестрибує через неї психологічно і психічно. Як правило, пацієнти ще декілька днів прислуховуються до себе, чекаючи жаху, але з подивом ніяких негативних відчуттів не виявляють.

          Єдина в Україні «АВС клініка», яка є членом Міжнародної асоціації надшвидкої детоксикації, взяла на себе ще функцію психологічної реабілітації.

          Крім того, лише в «АВС» виконується ексклюзивний аналіз волосся, який виявляє систематичний прийом наркотику. Країнам СНД цей аналіз недоступний.

          Україна стала 16-ою країною, де використовується метод надшвидкої детоксикації — медична технологія нового покоління. На думку наркологів, це прорив у наркології і реальний шанс позбавлення від наркотичної залежності завдяки відсутності болю, страху та негативних спогадів. На початку листопада 2000 року в Україні почала діяти поновлена програма лікування наркоманії. Основною перевагою програми є те, що вона забезпечує біологічну та соціально-психологічну реабілітацію. Поновлена програма лікування наркоманії успішно використовується в багатьох країнах світу.

            Майже в усіх містах України при звичайних поліклініках є наркологічні відділення, де надають медичну і психологічну допомогу анонімно і безкоштовно, що, безсумнівно, приваблює пацієнтів, які вирішили припинити вживати наркотики.

            Особливо багато цих відділень у Дніпропетровській області,

де навіть офіційні особи визнають: кожний 10-й житель області — виявлений або прихований наркоман. Співробітники нарко-поліклініки, звичайно, розуміють, що виховати байдужість до наркотиків не так просто. В усьому світі для наркомана півроку ремісій вважається дуже непоганим результатом. Створюються у наркологічних відділеннях і групи психотерапії для проведення курсу соціальної реабілітації. Адже, вилікувавшись, вони потрапляють у зовсім інший світ. Деякі навіть не знають, що Радянського   Союзу більше не існує!

            У січні 2000 року чутки про дивне виліковування наркоманів і алкоголіків у лісах під Севастополем заполонили Крим. Це єдиний в Україні реабілітаційний центр наркоманів «Нове життя». У цьому центрі існують свої правила:

1. Забороняється палити, вживати і зберігати наркомісткі

речовини, вживати алкоголь і токсичні речовини.

2. Забороняється насилля у будь-якій формі.

3. Забороняється красти.

4. Забороняється лайка,  сварка,  вживання нецензурної

лексики.

5. Забороняється брехати.

6. Забороняється самовільно залишати територію общини.

7. Забороняються    будь-які    відносини    із    особами

протилежної і своєї статі.

8. Забороняється невиконання службових обов'язків.

9. Обов'язково бути присутніми на молитвах.

Стаття 310 ККУ. Незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель, залежно від обставин, карається штрафом, арештом, обмеженням волі або позбавленням волі до семи років.

Хворим на наркоманію пропонується лікування. Важких хворих, у разі відмови, лікують у примусовому порядку.

Категорія: Біологічні небезпеки | Додав: admin (2009-Кві-29)
Переглядів: 5122 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту

Категорії каталогу
Біологічні небезпеки [2]
Інфекційні захворювання [1]
Наслідки людської діяльності [2]
Захист навколишнього середовища [3]

Наше опитування
Здоров'я - це ...
Всього відповідей: 36

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025 Безкоштовний хостинг uCoz